Aktualności


1. Wrzesień, 2023

Nowe usługi komercyjne w Centrum Rehabilitacji
Zdjecie sali rehabilitacyjnej

Przychodnia Specjalistyczno–Rehabilitacyjna Pulsantis stale poszerza zakres świadczonych usług, aby zagwarantować Państwu kompleksową opiekę medyczną. Gruntowny remont przeszła właśnie Poradnia Rehabilitacyjna. Wkrótce także zakończy się przebudowa funkcjonującego w ramach przychodni basenu. W nowych, odnowionych salach gimnastycznych i gabinetach zabiegowych realizowana jest opieka rehabilitacyjna nad dziećmi i dorosłymi. Przychodnia wykonuje usługi w ramach umowy z NFZ, świadczy także usługi komercyjne.

– Reagujemy na zmieniające się warunki na rynku usług medycznych. Dostosowujemy się do oczekiwań pacjentów oraz trendów panujących w branży, dlatego regularnie modernizujemy i wyposażamy naszą placówkę w najnowszy sprzęt medyczny – mówi dr Agata Banaszkiewicz, koordynator Działu Rehabilitacji.

W ramach poradni, z uwagi na potrzeby pacjentów, rozszerzony został także zakres usług o charakterze komercyjnym m.in. o osteopatię i różne formy terapii manualnej.

– W ramach usług komercyjnych zajmujemy się między innymi rehabilitacją osób z dolegliwościami bólowymi: kręgosłupa, po urazach, ze zmianami zwyrodnieniowymi oraz rehabilitacją osób po zabiegach operacyjnych, schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych – mówi mgr Magdalena Grudzień kierownik Poradni Rehabilitacji. – Dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu naszego zespołu specjalistów, skutecznie pomagamy naszym pacjentom w powrocie do pełnej sprawności. Kładziemy duży nacisk na zindywidualizowaną opiekę nad pacjentem, wykorzystujemy do tego dostępne metody terapii manualnej. Dzięki temu możemy skutecznie wspierać ich w osiąganiu lepszej sprawności fizycznej, zmniejszeniu bólu i poprawie jakości życia. Dzięki wieloprofilowości naszego ośrodka ściśle współpracujemy także z innymi lekarzami specjalistami, w zakresie poprawy sprawności ruchowej naszych pacjentów – dodaje.

Kompleksowe zabiegi rozpoczynają się od wizyty kwalifikacyjnej u lekarza – specjalisty w zakresie rehabilitacji, który ocenia stan pacjenta i planuje jego indywidualny tok rehabilitacji.

Usługi komercyjne poradni obejmują m.in.:

  • kinezyterapię, czyli gimnastykę leczniczą,
  • terapię manualną w tym osteopatię,
  • fizykoterapię,
  • hydroterapię,
  • masaż leczniczy.
Zdjecie sali rehabilitacyjnej

Elementem wyróżniającym poradnię jest nowoczesny basen, który umożliwia uzupełnienie tradycyjnych metod rehabilitacyjnych. Daje pacjentom możliwość wykonywania ćwiczeń w wodzie, które redukują obciążenie stawów i mięśni. To szczególnie ważne w przypadku pacjentów z urazami ortopedycznymi lub problemami neurologicznymi.
W ogólnodostępnej ofercie basenu są także zajęcia ruchowe dla dzieci i dorosłych w tym nauka pływania, zajęcia dla mam z dziećmi w wodzie, w tym ćwiczenia dla niemowląt oraz lekcje aquaorobiku, aquastepu i pool dance.

W ramach umowy z NFZ Poradnia Rehabilitacyjna Pulsantis oferuje rehabilitację w 10-dniowym trybie ambulatoryjnym, a w ramach ośrodka rehabilitacji dziennej aż do 30 dni zabiegowych.

Zdjecie sali rehabilitacyjnej
Zdjecie sali rehabilitacyjnej

Szczegółowe informacje o pracy poradni rehabilitacyjnej można uzyskać pod numerem telefonu: 71 339 42 32.

Nasi partnerzy